Društvo za svoje člane organizira številne aktivnosti, katerih cilj je poleg kvalitetnega preživljanja prostega časa predvsem socialna vključenost in ustvarjanje pogojev za večjo kvaliteto življenja vseh članov, tako mladih kot starejših.

Društvo nudi veliko aktivnosti, ki pa so razdeljene glede na interes članov:

Ročne spretnosti

Organiziramo različne aktivnosti v obliki delavnic ročnih spretnosti. Praviloma enkrat mesečno, se članice zberejo v prostorih društva, kjer ustvarjajo različna ročna in oblikovalska dela: izdelujejo čestitke iz različnih materialov in tehnik, nakit iz različnih materialov in tehnik, pogrinjke, darilno embalažo, reciklirane vazice iz vrvi, pečejo različne sladice, kruh, pogače, itd. Sodelujemo tudi z drugimi organizacijami, v obliki vodenih delavnic, kjer strokovnjaki članicam pokažejo različne nove tehnike ročnih del.

S svojimi likovnimi izdelki in drugimi oblikovalskimi izdelki se predstavljamo tudi ob različnih priložnostih.

Članice, pa tudi člani vsako leto preživijo tudi teden dni v Domu paraplegikov v Semiču, kjer se družijo in ustvarjajo različna ročna dela.

Druženje sekcij

Kolesarski izlet z električnimi priklopi za invalidske vozičke

Različni tečaji