Naše Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja letos obeležuje 20 – letnico delovanja v prostorih na Šegovi ulici v Novem mestu.
V ta namen smo v prostorih društva, v četrtek, 03. julija 2025 organizirali srečanje, katerega so se članice in člani, skupaj s svojci in spremljevalci, kljub dopustniškem času in vročem dnevu, udeležili v kar lepem številu.
Dogodek je bil priložnost za pregled bogate zgodovine društva, ki združuje paraplegike in tetraplegike iz Dolenjske, Bele krajine in Posavja. Srečanje pa smo izkoristili za druženje in pogovor o dosedanjem in nadaljnjem delovanju društva v prid članov.
V pozdravnem nagovoru je predsednik društva, Jože Okoren poudaril, kako pomembni za člane in delovanje društva so bili novi prostori ter vse dejavnosti društva v teh letih, spomnil pa se je tudi vseh članov, kateri so pripomogli k pridobitvi sedanjih prostorov in predano skrbeli za dobrobit članov.
Prostori, kateri so popolnoma prilagojeni omogočajo izvajanje številnih aktivnosti na različnih področjih, od športa in rekreacije, predavanj, delavnic, razstav in različnih srečanj ter drugih aktivnosti, katere bogatijo življenja naših članov.
Skupno druženje je potekalo v sproščenem vzdušju, ob prijetnem klepetu in dobrotah z žara, za katere je poskrbel g. Pavle.
Pred srečanjem pa je potekala tudi 10. redna seja Upravnega odbora društva.