Krka, tovarna zdravil, d. d., Novo mesto, že dvanajsto leto zapored organizira Krkin teden humanosti in prostovoljstva. V okviru letošnjih dobrodelnih dejavnosti so Krkino donacijo namenili tudi našemu Društvu paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja – za nakup klančine za prilagojeno kombi vozilo, ki bo članom društva omogočila lažji in varnejši vstop v vozilo.
V prostorih našega društva v Novem mestu, je v četrtek, 24. aprila 2025 potekala novinarska konferenca družbe Tovarna zdravil Krka, d.d., na kateri sta predstavnici podjetja, ga. Teja Lesjak in ga. Ljudmila Kastelec iz Službe za odnose z javnostmi predstavili projekt Krkin teden humanosti in prostovoljstva ter sodelovanje podjetja z našim društvom. Društvo, aktivnosti in programe je predstavil predsednik društva, Jože Okoren.
Krkina zelena majica s srcem v dlaneh je v enajstih letih postala simbol humanih dejanj. Z njimi želijo »krkaši« olajšati življenje posameznikom in prispevati k bolj pravični družbi. Pod geslom Radi pomagamo bodo prostovoljci, zaposleni v tovarni Krka, d.d., letos med 5. in 10. majem že dvanajstič zapored širili vrednote prostovoljstva, solidarnosti in medgeneracijskega sodelovanja (zbirali oblačila, knjige ter šolske in druge potrebščine za otroke in odrasle, pomagali bodo Rdečemu križu in Karitasu, darovali kri, obiskovali stanovalce domov starejših občanov ter varovance varstveno-delovnih centrov in šol s prilagojenim programom, zbirali bodo tudi hrano za male živali in pomagali pri vzdrževanju zavetišč, itd.). Dobrodelne dejavnosti, s katerimi želijo olajšati življenje posameznikom in prispevati k pravičnejši družbi, bodo potekale po vsej Sloveniji, pridružili pa se jim bodo tudi zaposleni iz 21 držav, v katerih poslujejo.
Eno od letošnjih dobrodelnih dejanj je tudi donacija našemu Društvu paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja – za nakup klančine za prilagojeno kombi vozilo, ki bo članom društva omogočila lažji in varnejši vstop v vozilo in izstop iz njega ter prispevala k njihovi večji mobilnosti in samostojnosti. V ta namen smo tudi slavnostno predali klančino v uporabo. Naše društvo s Tovarno Krka, d.d., že vrsto let uspešno sodeluje. V zadnjih 20. letih so z donacijami večkrat podprli našo organizacijo, za kar se jim iskreno zahvaljujemo v imenu vseh članic in članov.
Tudi naše društvo se je pridružilo v Krkinemu tednu humanosti in prostovoljstva. Letos bodo Krkini prostovoljci za naše člane organizirali energijske vaje in pa terapijo s terapevtskim psom.