Novice društva

Ostale novice društva

KEGLJAŠKA EKIPA OSVOJILA PRVO MESTO V LIGI ZPS

V soboto, 20. aprila 2024 je na kegljišču v Kamniku potekalo zaključno, 4. kolo lige ZPS v kegljanju. Hkrati je bilo tudi 26. tekmovanje za pokal občine Domžale. Tekmovanje je organiziralo Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine.

Tekmovanja so se iz našega društva udeležili: Anton Kanc, Franc Kuhelj, Martina Glavič in Gašper Peček.

Rezultati 4. kola lige ZPS in 26. turnirja za pokal Občine Domžale

Prehodni pokal Občine Domžale je s 1623 podrtimi keglji osvojila ekipa našega društva DP Novo mesto, druga je bila DP Maribor (1551), tretja DP Celje (1526), četrta DP Ljubljana (1479), peta DP Slovenj Gradec (1371), šesta DP Murska Sobota (1289), sedma DP Koper (1266) osma pa DP Nova Gorica (1141).
V moški konkurenci se je na prvo mesto zavihtel Miran Jernejšek DP MB (470), drugo mesto je osvojil Aleš Povše DP CE (444), tretje pa tekmovalec našega društva, Tone Kanc DP NM (438).
V ženski konkurenci je s 400 podrtimi keglji prvo mesto osvojila Senka Ivaniševič DP LJ, druga je bila članica našega društva, Martina Glavič DP NM (384), tretje pa Marta Janežič DP MS (310).
Pri veteranih in tetraplegikih je slavil Slavko Ivančič DP LJ (417), drugi je bil tekmovalec našega društva Franc Kuhelj DP NM (369), tretji pa Ernest Pucko DP MS (336).

Rezultati lige ZPS v kegljanju za sezono 2023/2024

V letošnji ligaški sezoni je tekmovalo osem ekip, v štirih kolih lige, za končne uvrstitve pa so šteli rezultati vseh štirih krogov.

Rezultati ekipno - prvo mesto v ligi je osvojila ekipa našega društva DP Novo mesto (6642), drugo mesto DP Celje (6339), tretje DP Maribor (5996). Četrta je bila ekipa DP Slovenj Gradec (5921), peta DP Ljubljana (5600), šesta DP Murska Sobota (5303), sedma DP Nova Gorica (3953), osma pa DP Koper (3736).
V posamični moški konkurenci je v ligi zlato medaljo osvojil Miran Jernejšek DP MB (1425), srebrno medaljo je osvojil Tone Kanc DP NM (1387), bronasto pa Gašper Peček DP NM (1322).
V posamični ženski konkurenci je prvo mesto v ligi osvojila Martina Glavič DP NM (1275), drugo Marija Kerec DP MB (1228), tretje pa Majda Ravnikar DP LJ (1012).
Med kegljači tetraplegiki je naslov zmagovalca lige osvojil Aleš Povše DP CE (1382), drugi je bil Branimir Črv DP NG (1052), tretji pa Damjan Herček DP MB (1028).
V konkurenci med veterani je bil najboljši Franc Kuhelj DP NM (1192), drugo mesto je osvojil Ludvik Škraban DP MS (1175), tretje pa Janez Kokalj DP LJ (1054).