2. KOLO LIGE ZPS BAUERFEIND V KOŠARKI NA VOZIČKIH

V nedeljo, 28. 01. 2024, je v športni dvorani Osnovne šole Stopiče potekalo 2. kolo lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih, v organizaciji našega društva in Zveze paraplegikov Slovenije. Tekmovanje se je pričelo ob 10. uri. V dveh tekmah so sodelovale 3 ekipe: DP Kranj – Novo mesto, DP Ljubljana Mercator in DP Celje Thermana.

V prvi tekmi sta se pomerili ekipi DP Kranj - DP Novo mesto in DP Ljubljana Mercator. Boljša je bila ekipa DP Kranj – Novo mesto, katera je zmagala z rezultatom 53:41.Ekipa DP Maribor je drugo tekmo zaradi bolezni nekaterih košarkarjev predala (20:0) v korist DP Kranj-Novo mesto.

V zadnji tekmi sta se pod koši pomerili ekipi DP Celje Thermana in DP Ljubljana Mercator. Zmagala je ekipa DP Ljubljana Mercator z rezultatom 41:52.

Tekmi sta spremljala delegat Milan Lukan in vodja lige Gregor Gračner, sodila pa Mitja Dečman in Nedžad Budimlić.

Lestvica po drugem krogu lige:

1. DP Kranj-DP Novo mesto

2. DP Ljubljana Mercator