ŠAHIST DOMINIK LOZAR OSVOJIL 3. MESTO

V torek, 31. januarja 2023, je v Pizzeriji Verona v Celju potekalo 1. kolo lige ZPS-Gradex v šahu in hkrati memorial Franca Ivenčnika, v organizaciji Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske.

V šahu se je pomerilo 18 tekmovalcev šahistov iz petih lokalnih društev paraplegikov. Za nemoten potek tekmovanja je skrbel arbiter Marko Jurič.

Tekmovanja so se udeležili tudi tekmovalci našega društva. Dominik Lozar je v posamični konkurenci osvojil odlično 3. mesto. Ekipno pa so naši tekmovalci osvojili 4. mesto. Tekmovanja sta se poleg Dominika udeležila še Jože Kermc in Janko Koren.

Rezultati ekipno:

Prvo mesto je osvojila ekipa DP Maribor (15 točk), drugo DP Celje (12 točk), tretje DP Ljubljana (11,5 točk), četrto DP Novo mesto (10 točk), peto pa DP Koper (5 točk).

Rezultati posamično:

V posamični konkurenci je zmagal Blaž Kuhar – DP MB (7 točk), drugi je bil Vojko Gašperut – DP KP (5 točk), na tretje pa Dominik Lozar – DP NM (5 točk).

Čestitamo!