ČLANSKI IZLET V LJUBLJANO

Ob vse toplejšem vremenu in lepih dnevih, smo za naše člane organizirali članski izlet. V sredo, 28. junija 2023, se je nekaj naših članov s spremljevalci odpravilo v Ljubljano. Naš izlet se je začel pod Prulskim mostom, kjer smo se okrepili s kavo in sendviči. Jutranji dež in slabo vreme smo uspešno pregnali, pokazalo se je sonce in nakazalo, da nas čaka lep dan. Tam nas je že čakala ladjica Sulc, katera je dostopna za invalidske vozičke in nas popeljala po reki Ljubljanici. Gospod Tomo Zupančič nas je med plovbo vodil skozi Ljubljano, proti Ljubljanskem barju in nazaj mimo starega dela Ljubljane, skozi povsem drugačno perspektivo. Predstavil nam je reko Ljubljanico, življenje v in na njej, kraje, stavbe in mostove mimo katerih smo pluli in nam sproti razlagal tudi zgodovinske in arhitekturne posebnosti. Iz vodne gladine smo lahko opazovali stavbe, mostove in življenje na reki Ljubljanici. Nihče izmed nas si ni predstavljal, da je reka tako prometna in živahna. Ura plovbe je kar prehitro minila.

V nadaljevanju nas je pot vodila na Ljubljanski grad. Nekaj izmed članov s spremljevalci se je tja odpravilo z vzpenjačo, ki se nahaja nasproti glavne tržnice, na Krekovem trgu, ostali pa so se na grad odpeljali z avtomobili. Z gradu se nam je odprl prelep pogled na Ljubljano. Na grajskem dvorišču pa smo čas izkoristili za prijeten klepet in druženje.

Naše druženje smo zaključili s kosilom v Hotelu Admiral v Grosupljem.

Zahvaljujemo se Društvu paraplegikov jugozahodne Štajerske, predvsem vozniku Cirilu, za pomoč pri prevozu naših članov.