MOJA NOVA POT - PRVA LIKOVNA RAZSTAVA DOMINIKA LOZARJA

V petek, 15. 12. 2023, je imel naš član Dominik Lozar, slikar, ki slika z usti, otvoritev svoje prve likovne razstave, z naslovom MOJA NOVA POT, v Kulturnem centru v Semiču. Dominik je tudi član Mednarodnega združenja slikarjev, ki ustvarjajo z usti ali nogami (VDMFK). Prireditev je vodila Dominikova sestra, Lana Lozar. Predstavila je njegovo zgodbo od poškodbe naprej, kako je po končanem šolanju iskal svojo pot in jo našel v slikarstvu. Svoja iskanja je zelo čustveno povzel tudi Dominik, ki je bil navdušen nad podporo, ki so mu jo izkazali obiskovalci razstave. Svoje sodelovanje z Dominikom je opisal tudi njegov mentor Vojko Gašperut, tudi on slika z usti in je s svojimi deli razstavljal že po vsem svetu v znanih galerijah. Dominika spodbuja in vodi že od samega začetka. Glasbeno so dogodek popestrili člani otroške folklorne skupine iz KUD Bela krajina in člani folklorne skupine Dragatuš. Obiskovalci smo bili nad razstavo navdušeni,  v tako kratkem času odkar slika, je Dominik dosegel ogromen napredek.

Likovno razstavo si v Kulturnem centru Semič lahko ogledate do 5. februarja 2024.