ŠAHIST DOMINIK LOZAR PRVI V POSAMIČNI KONKURENCI 1. KOLA LIGE ZPS GRADEX

Šahisti so s 1. kolom lige ZPS GRADEX, pričeli z novo sezono tekmovanj. Tekmovanje je 25. januarja 2022, v prostorih Gostišča Hochkraut pri Celju v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.

Šahisti so tekmovali po švicarskem sistemu, v šestih hitropoteznih krogih so za razmišljanje in poteze v posamičnih partijah imeli na voljo deset, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa dvanajst minut. Za nemoten potek tekmovanja je poskrbel arbiter Marko Jurič.

Na tekmovanju je sodeloval tudi šahist našega društva, Dominik Lozar, ki je dosegel odličen rezultat in osvojil prvo mesto v posamični konkurenci, za kar mu iskreno čestitamo.

Rezultati prvega kroga lige ZPS-Gradex

Rezultati ekipno:

Prvo mesto je osvojila ekipa DP Maribor (9), druga je bila DP Celje (8), tretja DP Ljubljana (8), četrta DP Novo mesto (5), peta pa DP Kranj (5).

Rezultati posamično:

Prvo mesto je dosegel Dominik Lozar iz DP NM (5.0), na drugo mesto se je zavihtel Bogdan Petek iz DP MB (5.0), tretji pa je bil Ivica Vukadin iz DP KR (5.0).