3. KOLO LIGE ZPS BAUERFEIND V KOŠARKI NA VOZIČKIH

V nedeljo, 13. 02. 2022, je v športni dvorani Osnovne šole Stopiče potekalo 3. kolo lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih, v organizaciji našega društva in Zveze paraplegikov Slovenije. Tekmovanje se je pričelo ob 10. uri. V treh tekmah so sodelovale 4 ekipe: DP Kranj – Novo mesto, DP Ljubljana Mercator, DP Maribor in DP Celje Thermana.

V prvi tekmi sta se pomerili ekipi DP Kranj - DP Novo mesto in DP Ljubljana Mercator. Boljša je bila ekipa DP Kranj – Novo mesto, katera je zmagala z 71:52.

V drugi tekmi sta se pomeril ekipi DP Kranj-DP Novo in DP Maribor. Tudi tokrat je bila boljša ekipa DP Kranj – Novo mesto in premagala DP Maribor z rezultatom 56:39.

V zadnji, tretji tekmi sta se pod koši pomerili ekipi DP Celje Thermana in DP Ljubljana Mercator. Zmagala je ekipa DP Celje Thermana, z rezultatom 59:35.

Tekme sta spremljala delegat Žarko Tomšič in vodja lige Gregor Gračner, sodila pa Mitja Dečman in Nedžad Budimlić.

Lestvica po tretjem krogu:

1.DP Kranj-DP Novo mesto

2. DP Celje Thermana