SPREJEM ZA DOBITNIKE PRIZNANJ NA BRDU

Polonca Sladič je dobitnica najvišjega državnega priznanja za športne dosežke, NAGRADO Stanka Bloudka za leto 2020. Polonca je najuspešnejša trenerka v športu invalidov v samostojni Slovenji. S svojimi strelci je osvojila osem paralimpijskih medalj (tudi zlato) in blizu 30 medalj s svetovnih in evropskih prvenstev.

Zaradi epidemije je tudi Bloudkov odbor za podelitev teh najvišjih priznanj deloval le na daljavo. Tudi sama podelitev je bila nenavadna. Nagrajenci so priznanja prejeli kar po pošti.

V ponedeljek 7. junija 2021 pa je kabinet predsednika države na Brdu prvič v »živo« organiziral srečanje prejemnikov priznanj in članov Bloudkovega odbora. Član tega odbora je tudi štirikratni paralimpijec in dobitnik dveh medalj - Jože Okoren, predsednik našega društva.

Polonca pa ima tudi za letošnje paralimpijske igre »ognju« dva paraplegika z osvojeno paralimpijsko normo in kandidatko za olimpijske igre, ki jih bo med 24. avgustom in 5. septembrom gostil Tokio.