NAŠ ŠAHIST DOMINIK LOZAR DOSEGEL ODLIČNO 3. MESTO

V organizaciji Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske, je 14. septembra 2021 potekal tretji krog šahovske lige ZPS-Gradex.

Med 12 tekmovalci šahisti je bil tudi član našega društva, Dominik Lozar. Dominik je v končnem seštevku dosegel odlično 3. mesto.

Tekmovalci so po švicarskem sistemu odigrali šest hitropoteznih krogov, v posamezni in ekipni konkurenci. Za poteze v posamičnih partijah so imeli na voljo deset, tetraplegiki pa dvanajst minut. Za nemoten potek tekmovanja in sodenje je skrbel arbiter Marko Jurič.

Rezultati ekipno:

Prvo mesto je osvojila ekipa DP Ljubljana (13), na drugo mesto se je zavihtela domača ekipa DP Celje (8,5), tretja je bila DP Novo mesto (4), četrta DP Koper (3,5), peta pa DP Maribor (3).

V posamični konkurenci sta prvi dve masti zasedla šahista Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine. Prvi je bil Ljubiša Gajič, drugi je bil Jasmin Sabljakovič, oba z enakim številom točk (4.5), tretje mesto pa je, kot omenjeno osvojil Dominik Lozar (4) iz našega društva.

Dominiku izrekamo iskrene čestitke!

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja