DAN ODPRTIH VRAT ZA STAREJŠE

V nakupovalnem centru Supernova Qlandia Novo mesto je v petek, 08. oktobra 2021 potekal Dan odprtih vrat za starejše, ki ga je organizirala Mestna občina Novo mesto, skupaj z Društvom za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto in pridruženimi društvi, na pobudo Nacionalnega inštituta za javno zdravje. S tem dogodkom so želeli obeležili tudi mednarodni dan starejših, starostnike pa aktivno informirati o lokalnih akterjih s področja starejših, pri tem pa poudarjali predvsem velik pomen ohranjanja duševnega zdravja starostnikov.

Na dnevu odprtih vrat za starejše je svoje delovanje, socialne programe in aktivnosti predstavilo deset organizacij, med njimi tudi naše Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, ki se ukvarjajo z duševnim zdravjem starejših, s ciljem, da starejše in njihove svojce informirajo o vseh aktivnostih in programih, ki jih izvajajo, da bi zmanjševali osamljenost in preprečevali njihovo izključenost iz družbe ter hkrati te povabila medse, občina pa jih je pozvala k uporabi občinskih storitev, ki so jih zasnovali in namenili za starejše občane. Program je povezoval Robert Erjavec.