Novice društva

Ostale novice društva

DRŽAVNA PRVAKA V KEGLJANJU

V nedeljo, 27. 09. 2020, je na kegljišču Golovec v Celju, v organizaciji Zveze za šport invalidov Slovenije – Slovenskega paralimpijskega komiteja, potekalo državno prvenstvo invalidov v kegljanju.

Na tekmovanju so sodelovali tudi trije naši člani, Martina Glavič, Anton Kanc in Gašper Peček, kateri so dosegli predpisano normo za sodelovanje na državnem prvenstvu.

V ženski konkurenci, v kategoriji KP, s 417. podrtimi keglji, je zmagala Martina Glavič, v moški konkurenci, v kategoriji KP, pa je z največ podrtimi keglji (492) zmagal Anton Kanc. Oba sta postala državna prvaka v kegljanju invalidov, vsak v svoji kategoriji. Gašper Peček je v moški konkurenci, s 412 podrtimi keglji dosegel odlično 4. mesto.

19. 06. 2020 je v organizaciji Društva paraplegikov Jugozahodne Štajerske, v Celju potekalo tudi državno prvenstvo invalidov v kegljanju, v veteranski konkurenci. Naš član, Franc Kuhelj, je osvojil 3. mesto.

Naša kegljaška ekipa trenira vsak ponedeljek, po 2 uri, na kegljišču Portoval, v Novem mestu.

V imenu našega društva, iskrene čestitke!