Tradicionalna likovna delavnica paraplegikov in tetraplegikov

Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja je tudi letos organiziralo že tradicionalno »LIKOVNO DELAVNICO« z udeležbo več kot 10 članic in članov – likovnikov iz lokalnih društev paraplegikov Slovenije, ki zaradi invalidnosti ustvarjajo tudi z usti. Med njimi so tudi slikarji, ki so člani Mednarodnega združenja slikarjev. Udeleženci delavnice so slikali z rokami in usti, rezbarili, itd.

Delavnica je potekala v ponedeljek, 08. 04. 2019, v prostorih društva, v Novem mestu.

Tudi tokrat je bil z nami že znani mentor Rajko Čauševič, akademski slikar, ki je udeležencem delavnice svetoval pri ustvarjanju. Nad organizacijo je bdela Jožica Ameršek, vodja kulturne dejavnosti na društvu in akademska slikarka.

Slikarsko delavnico in razstavo del, so si poleg številnih članov društva in svojcev ter lokalnih in nacionalnih medijev, ogledali tudi učenci iz bližnje šole Dragotina Ketteja. Kljub deževnemu vremenu, je dan minil v sproščenem in predvsem ustvarjalnem duhu.