Državni prvaki v košarki na vozičkih

Košarkarji našega društva, so drugič zapored osvojili naslov državnega prvaka v košarki na vozičkih.

7. aprila 2019, je v športni dvorani Gimnazije Franceta Prešerna Kranj, v organizaciji Zveze za šport invalidov – Paraolimpijski komite in Društva paraplegikov Gorenjske, potekalo državno prvenstvo (Play off) v košarki na vozičkih. Po odigranih šestih krogih lige ZPS - ORMEGA MM v sezoni 2018-2019 so se za naslov državnega prvaka pomerile štiri najboljše košarkarske ekipe.

V tekmi za tretje mesto je ekipa DP Ljubljana Mercator premagala ekipo DP Kranj (56:45). V finalni tekmi za prvo mesto pa se je naša ekipa DP Novo mesto pomerila z ekipo DP Maribor. Boljšo igro so prikazali naši košarkarji, ki so DP Maribor porazili z rezultatom 62:47 in tako ubranili lanski naslov.

Iskrene čestitke!

Tekme so sodil: Mitja Dečman, Nedžad Budimlić in Marko Hladnik.