Dan srednje zdravstvene šole

Na Šolskem centru Novo mesto so v torek, 10. decembra, obeležili Dan srednje zdravstvene šole, na obletnico rojstva prve medicinske sestre na Dolenjskem, Marije Tomšič.

Ob tem dogodku so pripravili kup zanimivih aktivnosti in dogodkov za dijake, profesorje in tudi zunanje obiskovalce. Na stojnicah, so dijaki izvajali meritve vitalnih funkcij in predstavljali razne šolske projekte. Tekom dneva so potekali vodeni ogledi po kabinetih zdravstvene vzgoje s prikazom prve pomoči pri zastoju srca ter po postajah AED - defibrilatorjih na šolskem centru. Imajo jih kar 8, dva izmed njih pa sta na zunanjih površinah šole, tako, da jih lahko kadarkoli je potrebno, uporabijo tudi drugi.

Dogodek se je zaključil s kulturnim programom, nagovorom ravnateljice Srednje zdravstvene šole, ga. Damjane Papež in direktorja Šolskega centra, dr. Mateja Forjana ter predstavitvijo šole, praktičnega usposabljanja in sodelovanje z lokalno skupnostjo.

Tudi naše društvo se je odzvalo na njihovo prijazno vabilo in se udeležilo omenjenega dogodka.