Novice društva

Ostale novice društva

1. kolo lige ZPS Ormega MM v košarki na vozičkih


Sezona v košarki na vozičkih 2018/2019 se je pričela s 1. kolom lige ZPS – ORMEGA MM, v nedeljo, 11. 11. 2018, v športni dvorani Marof, v Novem mestu. Tekmovanje je, v sodelovanju z Zvezo paraplegikov Slovenije, organiziralo naše Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja.


V prvi tekmi sta se pomerili naša ekipa DP Novo mesto in ekipa DP Ljubljana Mercator. Z rezultatom 49:63, smo morali premoč priznati ekipi DP Ljubljana Mercator. V drugi tekmi je z rezultatom 74:56 ekipa RSV Kärnten premagala ekipo DP Celje Thermana. V tretji je domača ekipa DP Novo mesto z rezultatom 49:52 izgubila proti ekipi DP Maribor, v četrti tekmi je DP Ljubljana Mercator z 49:45 premagala DP Celje Thermana. V zadnji, peti tekmi pa je slavila DP Maribor, ki je z rezultatom 59:47 premagala ekipo DP Kranj.


Tekme sta sodila Nedžad Budimlić in Marko Hladnik, spremljala pa delegat lige Milan Lukan.